Otaczaj się pięknem

Otaczaj się pięknem

czwartek, 25 sierpnia 2011

Zapiski niewidomego taty

Jeszcze nie wróciłam z urlopu, ale znalazłam chwilę między jedną podróżą a kolejną, między jedną książką przeczytaną w drodze, a tą następną, aby napisać.
Chciałam polecić Wam książkę, którą właśnie przeczytałam, ciekawą, pouczającą i prawdziwą.

"Wyobraźcie sobie, że musicie przewinąć noworodka
 z opaską na oczach.
Albo że idziecie na spacer ruchliwą ulicą 
z niemowlęciem w nosidełku i nadzieją,
że nie wpadniecie na słup.
Wtedy zaczniecie postrzegać ojcostwo tak,
 jak widzi je Ryan Knighton.
A ściśle mówiąc- jak go nie widzi.
(fragment książki)

Od razu chciałam uspokoić wszystkich myślących, że to smutna historia, jest wręcz przeciwnie.
To opowieść o odważnym ojcu, zdającym sobie sprawę z wielu zagrożeń jakie mogą go spotkać każdego dnia, to historia kobiety-matki i żony, która wielokrotnie pełni w domu rolę mężczyzny, jednak nie przestaje kochać swojego męża, szanuje go i nie boi się zostawiać niewidomego ojca z dzieckiem, chociaż wie jak bardzo jest to niebezpieczne. To również obraz dziecka, które każdego dnia poznaje świat oraz swojego niewidomego tatę, nie wstydzi się go i pomimo swojego wieku zaczyna rozumieć chorobę ojca, potrafi podać mu dłoń i powiedzieć "Tata, chodź". Powoli rola życiowego przewodnika  przechodzi z kochającego ojca na małą Tess.

Tej wspaniałej historii towarzyszy naprawdę wiele humorystycznych fragmentów, polecam serdecznie.Zachęcam również do odwiedzenia strony autora książki, jest tam blog Ryana, fragmenty programów w których wziął udział i wiele ciekawych informacji. Pozdrawiam naprawdę słonecznie:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz